Opcje przeglądania
Producenci
Szybki czas realizacjiSzybki czas realizacji do 24 godzin
Darmowa dostawaDarmowa dostawa przy zakupach powyżej 250zł
Możliwość stałej współpracyMożliwość stałej współpracy rabaty dla stałych klientów
Szybki czas realizacjiDostępne od ręki hurtowe ilości

Rękawiczki winylowe przeznaczone są do pracy przy niskim oraz średnim ryzyku zagrożenia biologicznego i chemicznego. Ich atutem jest duża dostępność oraz niska cena - rękawiczki winylowe są tanie, przy czym to właśnie w naszym sklepie można kupić je szczególnie korzystnie. Zaletą rękawic winylowych jest też przyjazność dla skóry dłoni, gdyż nie powodują one alergii. Oferujemy rękawiczki jednorazowe uznanych producentów, spełniające wszelkie wymagania jakościowe. Zapewniają one wygodę, higienę, bezpieczeństwo i trwałość.

Rękawiczki winylowe

Rękawiczki winylowe Doman 100 szt. Rękawiczki winylowe Doman 100 szt.
Producent: Doman
Cena:

17,99 zł

Cena netto: 16,66 zł

szt.
zobacz więcej
Rękawiczki winylowe Simple Blue Mercator Rękawiczki winylowe Simple Blue Mercator
Cena:

18,99 zł

Cena netto: 15,44 zł

szt.
zobacz więcej
Rękawiczki winylowe Vinylex PF Rękawiczki winylowe Vinylex PF
Cena:

15,99 zł

Cena netto: 14,81 zł

szt.
zobacz więcej

Rękawiczki winylowe - zastosowanie

Nie zawsze jednorazowe rękawice ochronne muszą spełniać wysokie standardy ochrony biologicznej i chemicznej. Dobrą alternatywą dla rękawic lateksowych i nitrylowych są wtedy niedrogie i trwałe rękawice winylowe. Nie znaczy to, że są one produktem niższej jakości. Dobre rękawice winylowe także chronią przed wirusami, bakteriami i grzybami oraz przed szkodliwymi dla skóry substancjami chemicznymi. Znajdują więc one zastosowanie jako:

  • rękawiczki jednorazowe do sprzątania, zużywane w dużych ilościach,
  • rękawiczki ochronne dla branży gastronomicznej i branży beauty,
  • rękawiczki do prac domowych (sprzątanie, drobne prace montażowe),
  • rękawice do czyszczenia dużych maszyn i urządzeń,
  • jednorazowe rękawiczki dla alergików (zwłaszcza w wersji bezpudrowej),
  • rękawiczki medyczno-ochronne do długotrwałej pracy z pacjentem.

Czym są rękawiczki winylowe i dlaczego warto je stosować?

Rękawiczki winylowe wykonane są z polichlorku winylu, popularnie nazywanego PCV. Jest to materiał słabiej przylegający do skóry niż lateks i nitryl. Jego większa sztywność sprawia, że czynności manualne są mniej precyzyjne. Zaletą rękawiczek winylowych jest jednak łatwe i szybkie zakładanie oraz zdejmowanie, a także duża wytrzymałość mechaniczna. Jest to szczególnie widoczne w przypadku rękawiczek pudrowych (najczęściej z pudrem ze skrobi kukurydzianej - rękawiczki pudrowe łatwo zakłada się na mokre dłonie). Dostępne są oczywiście także standardowe rękawiczki bezpudrowe.

W wyborze rękawiczek winylowych bardzo ważne jest zastosowanie odpowiedniego rozmiaru. Rękawiczki z winylu niemal nie rozciągają się, przez co źle dobrany rozmiar skutkuje obniżeniem komfortu pracy lub uszkodzeniem rękawicy. W naszym sklepie oferowane są marki (np. Doman, Mercator) i rodzaje rękawic dostępne są we wszystkich standardowych rozmiarach - XS, S, L, M i XL. Proponujemy także różne kolory rękawic winylowych - nie tylko popularne rękawice czarne i niebieskie, ale także przezroczyste rękawiczki. Dla wielu osób są one dużym ułatwieniem prac porządkowych. W gastronomii, cateringu i przemyśle spożywczym wybiera się najczęściej niebieskie rękawiczki do pracy - kolor niebieski ułatwia odnalezienie kawałków rękawiczki w razie jej uszkodzenia i usunięcie ich z pożywienia.

Ze względu na fakt, że winyl jest materiałem hipoalergicznym i słabo przylega do dłoni, rękawiczki winylowe nie powodują uczuleń. Zapobiegają również powstawaniu podrażnień czy odparzeń nawet przy długiej i intensywnej pracy. Przy zastosowaniu rękawic winylowych skóra oddycha.

Zaletą rękawic winylowych jest także duża odporność na tłuszcze oraz oleje mineralne i syntetyczne. Sprawdzają się więc szczególnie dobrze w warsztatach samochodowych oraz w gastronomii. Można je stosować także jako uniwersalne rękawiczki do sprzątania. W tej roli stosuje się je zarówno do pracy w ogrodzie czy w domu, jak i w sprzątaniu profesjonalnym (także salonów fryzjerskich i kosmetycznych). Rękawiczki winylowe stanowią również element wyposażenia apteczek, zapewniając higienę w kontakcie z chorymi.

Rękawice z PCV zapewniają stosunkowo dobrą ochronę przed płynami ustrojowymi i środkami chemicznymi - obok lateksowych i nitrylowych są więc stosowane także jako jednorazowe rękawiczki medyczne. Jako rękawice medyczno-ochronne przeznaczone są do prac w czasie niskiego ryzyka zakażenia. Cechująca je oddychalność zapewnia wygodę w czasie długich zabiegów terapeutycznych oraz wymagającej wysiłku fizycznego pracy z pacjentami.

Rękawiczki hybrydowe (winylowo-nitrylowe)

Zalety rękawic winylowych i rękawiczek wykonanych z kauczuku syntetycznego łączą w sobie rękawiczki hybrydowe (winylowo-nitrylowe). Stanowią one nowość na rynku - do najpopularniejszych modeli należą przy tym rękawiczki Mercator Hybrid. W rękawicach hybrydowych stosuje się wewnętrzną warstwę polimerową, dzięki której są one delikatne i miękkie. Komfort i precyzja pracy porównywalne są z droższymi rękawicami nitrylowymi. Rękawice takie sprawdzają się szczególnie dobrze w branży beauty (jako rękawiczki dla kosmetyczek i fryzjerów) oraz w gastronomii. Są to więc zastosowania, w których zbędny jest typowy dla rękawiczek medycznych wysoki poziom ochrony biologicznej i chemicznej, ważna jest natomiast wygoda i niska cena rękawiczek do pracy.

Rękawiczki winylowe cena ekonomicznych rękawiczek

Ekonomiczność to najważniejsza z zalet, które wyróżniają rękawiczki winylowe - cena uśredniona jednej pary to około 20 groszy. Oznacza to, że rękawiczki z winylu są niemal dwukrotnie tańsze od nitrylowych i lateksowych. Cena modeli ekonomicznych nie przekracza 15 złotych za 100 sztuk. W związku z koniecznością właściwego doboru rozmiarów rękawic winylowych, zapewniamy naszym klientom porady i konsultacje. Gwarantujemy przy tym szybką dostawę (także w ilościach hurtowych), przy czym przy zamówieniu kilku opakowań rękawiczek dostawa jest darmowa. Przy dużych zamówieniach zapewniamy też korzystne rabaty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl