Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci
Szybki czas realizacjiSzybki czas realizacji do 24 godzin
Darmowa dostawaDarmowa dostawa przy zakupach powyżej 250zł
Możliwość stałej współpracyMożliwość stałej współpracy rabaty dla stałych klientów
Szybki czas realizacjiDostępne od ręki hurtowe ilości

Ochronne czepki jednorazowe to konieczność w każdym zawodzie, w którym ważna jest higiena pracy. Często czepki ochronne przeznaczone są nie tylko dla pracowników, ale także dla klientów - w salonach kosmetycznych i fryzjerskich szczególnie zwraca się uwagę na ich estetykę, wygodę i jakość. Oferujemy zarówno delikatne czepki dla branży beauty w uniwersalnych rozmiarach, jak i szczególnie trwałe czepki robocze (także dla branży medycznej, pielęgniarek, higienistek i dentystów). Wykonane są one z najwyższej jakości folii lub włókniny.

Czepki ochronne

Czepki foliowe 100 szt. Czepki foliowe 100 szt.
Cena:

18,99 zł

Cena netto: 15,44 zł

szt.
zobacz więcej
Czepki z włókniny PP 100 szt. clip  Mercator Medical Czepki z włókniny PP 100 szt. clip Mercator Medical
Cena:

14,99 zł

Cena netto: 13,88 zł

szt.
zobacz więcej

Czepki jednorazowe i ich zastosowania

Czepki jednorazowe występują najczęściej w rozmiarach uniwersalnych. Te, które stosuje się w branży kosmetycznej i medycznej, zaopatrzone są zazwyczaj w gumkę mocującą. Największe zróżnicowanie dotyczy stosowanych materiałów:

  • czepki foliowe - zwłaszcza do salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz domowej pielęgnacji włosów,
  • czepki z włókniny i wiskozy - np. dla szpitali i przychodni lub przemysłu spożywczego i kosmetycznego,
  • czepki materiałowe - najczęściej kucharskie, niekiedy o ozdobnych formach,
  • czepki papierowe (furażerki) - stosowane są rzadko, głównie w gastronomii i cukiernictwie.

Jednorazowe czepki foliowe

Jednorazowe czepki foliowe są delikatne, przyjazne dla włosów i skóry głowy. Wyróżnia je wodoodporność. Czepki z folii oferowane w naszym sklepie wykonane są przy tym z wysokiej jakości tworzywa CPE, o zwiększonej wytrzymałości mechanicznej i temperaturowej.

Stosuje się je najczęściej jako czepki kosmetyczne - w zakładach fryzjerskich, salonach kosmetycznych i kosmetologicznych oraz w salonach masażu. Sprawdzają się też doskonale w pielęgnacji włosów w warunkach domowych - zapewniają nie tylko ochronę włosów, ale także mieszkania (np. przed zabrudzeniem farbami do włosów i maskami odżywczymi). Dzięki zastosowaniu gumki, stosuje się je również jako delikatne czepki pod prysznic (zabezpieczające przed zamoczeniem włosów), które nie niszczą fryzury. Najczęściej wybiera się przezroczyste czepki z folii, istnieją jednak również warianty kolorowe.

Czepki ochronne z włókniny

Czepki z włókniny (PP, fizelinowe) są bardziej wytrzymałe, stosuje się je głównie jako czepki ochronne do pracy. Używane są także w zabiegach fryzjerskich i kosmetycznych, w których ważna jest sterylność i podwyższony stopień ochrony skóry głowy (np. czepki na gumce do trwałej ondulacji). Zapewniają też ochronę biologiczną, zabezpieczając skórę głowy przed wirusami, grzybami i bakteriami. Stosuje się je więc często jako odzież ochronną dla medyków i pacjentów. Nieprzepuszczalne czepki z włókniny PP są szeroko używane także w przemyśle. Szczególnie wygodne są czepki z włókniny zwijane w harmonijkę (czepki harmonijkowe typu CLIP).

Czepek ochronny na głowę to komfort i higiena pracy

Jednorazowy czepek ochronny na głowę zapewnia higienę w większym stopniu, niż tekstylne okrycia głowy, które wymagają prania. Oferowane w naszym sklepie czepki to przy tym produkty wysokiej jakości, które spełniają wszelkie branżowe i regulowane prawnie standardy BHP. W wielu zawodach czepek ochronny na głowę należy do środków ochrony indywidualnej, których zapewnienie pracownikom należy do podstawowych obowiązków pracodawcy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl